חדשות

ההר והגבעה

"ההר והגבעה" - אורי כהן

5 ספטמבר, 2018

ספרו של אורי כהן המציג ניתוח סוציו-היסטורי לאחד המוסדות התרבותיים המרכזיים של היישוב ומדינת ישראל –האוניברסיטה העברית . תיאור התפתחותה של האוניברסיטה מייסודה בשנת 1925 כמוסד אקדמי קטן ,שהחל את דרכו כיוצא חלציה של התנועה הציונית העולמית ,ועד לראשית שנות השישים .

ספרה של אווה טלקש (בצרפתית)

ספרה של אווה טלקש קליין

7 אוגוסט, 2018

ספרה של אווה טלקש (בצרפתית)-  הדור הראשון של  הפרופסורים באוניברסיטה העברית  ,עוסק בקבוצת הפרופסורים הראשונים של האוניברסיטה העברית למן ייסודה ועד הקמת מדינת ישראל 1925-1948 .מחקר פרטני על כל אחד מחברי הסגל ,המאפשר לסרטט תמונה כללית של הקבוצה החברתית הנ"ל .

מ"יבנה לירושלים" תמונה גדולה

"מיבנה לירושלים"

7 אוגוסט, 2018

קטלוג התערוכה  מ"יבנה לירושלים" - סיפורה של קבוצת הסטודנטים "יבנה " שהוקמה ב 1939 כתא סטודנטים באוניברסיטה ופעלה בעיר העתיקה בירושלים , שהקדישו את כל זמנם , מחשבתם ומרצם לקידום אוכלוסיית הרובע .הספר הוא חלק מתערוכה שהתקיימה במוזיאון חצר היישוב הישן ע"ש יצחק קפלן .

יאיר פז -(תמונה קטנה)

"עולים ויורדים בו" - יאיר פז

7 אוגוסט, 2018

מאמרו של יאיר פז על הר הצופים כמובלעת המנותקת בשנים 1948- 1967,  הבוחן את היחס להר במשך 19 השנים הללו הן ברמה המוסדית פוליטית מדינית ( הממשלה והצבא ) והן ברמה של בעלי הנכס , ראשי האוניברסיטה (קתדרה 163).

כתבה על הנשיא ריבלין

מכתבים של פרופסור יוסף יואל ריבלין 

7 אוגוסט, 2018

 כתבה בעיתון ידיעות אחרונות העוסקת בחומרים הארכיונים שנמצאו בארכיון האוניברסיטה העברית , ועותקיו נמסרו לנשיא,הנוגעים לאביו המזרחן יואל ריבלין בעת שכיהן כפרופסור מן המניין באוניברסיטה .